Skip to main content

Informacje o wydaniu - 2.4.9.8 do 2.4.10.3

Data wydania: 2019-09-16
Numer wersji: 2.4.10.3

Nowe funkcje i poprawki

Wersja 2.4.10.3 zawiera aktualizację systemu w następujących zakresach:

Moduł Skanowania

 1. Poprawa dostępu do dziennika zdarzeń oraz automatyzacji zapisu opcji eksportu danych.
 2. Poprawa dotyczy współpracy z systemem VARICO.
  Zmiana umożliwia wskazanie przy genaracji kont, że ma zostać użyty akronim kontrahenta jako rozszerzenie kodu analityki konta np 200-1-AKRONIM.
 3. Poprawa dotyczy możliwości powstania błędnego zapisu kolumny KPiR w sytuacji gdy w procesie eksportu nie wskazano kolumny KPiR oraz
  w procesie weryfikacji nie wskazano kolumny KPiR.
  W takiej sytuacji system błędnie nadawał zawsze numer kolumny 7.
  Po poprawce system uwzględnia typ paczki i odpowiednio nadaje numer 7 lub 10 dla paczek sprzedaży i zakupu gdy zarówno nie wybrano domniemanej kolumny jak i nie wskazano kolumny KPiR podczas weryfikacji dokumentów.
 4. Finka.pl - poprawa eksportu zapis kontrahenta, dla którego nie występuje numer NIP i nazwa jest pusta.
 5. InsERT GT - poprawa eksportu - obsługa sytuacji wyjątkowej związanej z niedziałaniem lub działaniem nieprawidłowym serwisu VIES.
 6. eNova 365 - poprawa eksportu - filtr zapisów i faktur o wartości 0. Import eNova nie akceptuje pozycji o wartości 0 lub faktur o wartości 0 lub z brakiem pozycji. Zgłaszany był wyjątek w systemi eNova i cała paczka dokumentów nie była importowana.
 7. Finka.pl - poprawa eksportu zapis dekretacji KPiR dla wielu kolumn KPiR zgodnie z dekretacją dla poszczególnych pozycji.

Moduł Weryfikacji

 1. Ostrzeganie przed rejestracją duplikatów faktur.
  Za duplikat faktury uznawana jest próba rejestracji faktury gdy istnieje już zarejestrowana faktura o identycznym numerze, dacie wystawienia (rok wystawienia) i wystawcy (numer nip wystawiającego fakturę).
  Użytkownik jest ostrzegany i może zdecydować co zrobić z potencjalnie zduplikowaną fakturą.
  UWAGA - wykrywanie duplikatów działa w obrębie systemu InvoiceDigitizer.
  Gdy identyczne faktury będą rejestrowane bezpośrednio w systemie ERP/FK, z pominięciem InvoiceDigitizer, wówczas nie będzie można wykryć duplikatu.
 2. Poprawa dostępu do plików dziennika zdarzeń modułu weryfikacji.
 3. Aktualizacja interfejsu weryfikacji rozszerzonej KPiR/KH umożliwiająca wprowadzenie wielu pozycji faktury o identycznej stawce VAT.
  Funkcja ta jest dostępna po wybraniu opcji w menu Narzędzia -> Opcje
 4. Aktualizacja interfejsu weryfikacji rozszerzonej KPiR/KH umożliwiająca wyszukiwanie kontrahenta po podaniu numeru NIP.
  Dodatkowo usunięto błąd mogący wystąpić przy akceptacji faktury gdy aktualnie wybrana jest pozycja w tabeli wartości faktury.
Opcje weryfikacja rozszerzona w module weryfikacji InvoiceDigitizer Arhat

Instalacja aktualizacji do wersji 2.4.10.3

Pobrać plik instalacyjny aktualizacji - InvoiceDigitizer pakiet aktualizacji 2.4.10.3 - następnie uruchomić i dokonać aktualizacji wybranych modułów.

W przypadku aktualizacji programów w wersji starszej niż 2.4.6.1 należy pobrać i zainstalować pakiet InvoiceDigitizer pakiet aktualizacji 2.4.10.3 dla aktualizacji programów w wersji 2.4.5.X lub starszych. Dodatkowo po instalacji należy ustawić ponownie parametry działania modułów - patrz menu Narzędzia -> Opcje

Aktualizacja powinna być dokonana na stanowisku z oprogramowaniem w wersji co najmniej 2.4.1.7, dla którego baza danych systemu InvoiceDigitizer jest już w wersji 2.19.

Ewentualnie wersję bazy danych można sprawdzić poprzez wywołanie komendy bazy danych:
SELECT TOP 1 [Major], [Minor], [DateCreation], [Description] FROM [ScanStorage].[dbo].[Versions] order by Id desc

Prosimy zapoznać się z instrukcją instalacji i aktualizacji systemu: Instrukcja instalacji

Arhat sp.z o.o.
ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 23 lok.7 A
02-513 Warszawa, Polska

tel: +48-22-8491225, +48 794 033 088
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2020 Arhat. All rights reserved. Powered by Indico.pl