Skip to main content

Cechy Własne

Zbiór cech własnych pozwala na definiowanie kodu wykonywalnego do wyznaczania cech własnych charakterystycznych dla konkretnego zbioru przesyłek lub dokumentów. Kod zapisywany jest w postaci klasy języka C# i wykonywany podczas rozpoznawania typu dokumentów i/lub metadanych.
Wynikiem realizacji kodu jest wektor cech własnych w postaci tabeli typu double[] o stałej długości. Poszczególne cechy mogą przyjmować wartości 0.0 do 1.0. Interpretacja cech jest całkowicie dowolna, jednak należy pamiętać aby funkcja obliczania cech własnych była spójna, tzn. dla "podobnych" dokumentów dawała podobne wyniki. Jeżeli funkcja będzie prezentowała wyniki sprzeczne, np. dla dokumentu A raz wartość 0.9 raz 0, to będzie to miało negatywny wpływ na działanie systemu.

Nazwa

Nazwa definicji metody wyliczania cech własnych.
Informacja Nazwa powinna być unikalna i w sposób możliwie krótki informować o działaniu funkcji.

Uwagi

Uwagi to pole przeznaczone na zapisanie szerszej informacji o rejestrowanej metodzie cech własnych. Jest to forma dokumentacji i nie powinna być pomijana.

Aktywna

Flaga informująca system czy dana metoda cech własnych jest aktywnie wykorzystywana.
Uwaga!!! Jeżeli dana metoda cech własnych jest wykorzystana przez dowolny słownik, to jej oznaczenie jako nieaktywnej, spowoduje że wszystkie cechy tej metody zostaną ustawione na stałą, domyślną wartość 0. Takie cechy nie będą prezentowane na liście dostępnych cech własnych przy tworzeniu nowych słowników.

Liczba cech

Metoda EvaluateFeatures wyliczania cech własnych musi, dla każdej możliwej wartości tekstu dokumentu, zwracać tablicę cech o stałej długości równej zadeklarowanej liczbie cech.

Biblioteki dodatkowe

Lista bibliotek (assemblies), które są dodatkowo wymagane dla wykonania tworzonej metody.
Każdą bibliotekę należy podać w osobnej linii.
Uwaga!!! Wskazane biblioteki, o ile nie są standardowym elementem .Net Framework 4.72, powinny umieszczone w katalogu instalacyjnym serwisów RBEE lub w katalogu systemowym. Biblioteki muszą być przygotowane dla środowiska 64-bitowego.

W pełni kwalifikowana nazwa klasy

Nazwa klasy realizującej Arhat.RBEE.FeatureModel.FeatureExtractor wraz z nazwą przestrzeni nazw (namespace).

Kod źródłowy metody wyliczania cech własnych

Interfejs rejestracji i zmian metody cech własnych pozwala na pobranie przykładowego kodu takiej metody. Zachęcamy do implementacji własnych metod przez zmianę początkowej przykładowej metody.

Arhat sp.z o.o.
ul. Antoniego Józefa Madalińskiego 23 lok.7 A
02-513 Warszawa, Polska

tel: +48-22-8491225, +48 794 033 088
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2020 Arhat. All rights reserved. Powered by Indico.pl